MENU

Oferta

Edukacyjne audycje dla szkół i przedszkoli

Dzieci i młodzież poznają instrumenty muzyczne oraz ich brzmienie. Przedmiotem zajęć są różne formy muzyczne, tańce, nazwiska i twórczość wielkich kompozytorów oraz ich biografie. Audycje połączone są z różnymi zadaniami i zabawami sprawiającymi, że młodzież aktywnie uczestniczy w zajęciach. Staramy się by spotkania z muzyką były dla dzieci i młodzieży źródłem radości, pozytywnych emocji, nie zapominając przy tym, że przede wszystkim mają mieć one charakter edukacyjny. Latająca Filharmonia Art Asante oferuje także muzyczne zajęcia dla przedszkolaków, które znakomicie urozmaicają program zajęć przedszkolnych, a jednocześnie uczą wrażliwości i rozbudowują twórcze myślenie maluchów. Przygotowane przez Latającą Filharmonię Art Asante audycje muzyczne prowadzi Przemysław Kojtych, pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Z audycjami muzycznymi związany jest od 10 lat. Był ich wykonawcą jako solista, akompaniator i prowadzący współpracując m. in. z Filharmonią Łódzką i Filharmonią Gorzowską. Jest nauczycielem fortepianu w lubuskich szkołach muzycznych. Towarzyszy mu dwójka muzyków klasycznych.

Audycja trwa 45 minut, czyli jedną godzinę lekcyjną a jej pełny koszt wraz z dojazdem do szkoły lub domu kultury to kwota 445,00 zł. Dla szkół i przedszkoli na terenie miasta Gorzowa Wlkp. 15 % zniżki czyli koszt audycji wynosi 380,00 zł


Tematy edukacyjnych audycji dla przedszkolaków i klas I - III szkoly podstawowej

 

styczeń  - "W murowanej piwnicy". Tańce ludowe i inspiracje nimi w muzyce klasycznej.

luty - "Frycek z Żelazowej Woli". Ilustrowana muzyką Chopina opowieść o kompozytorze i jego twórczości.

marzec -  "Panie Janie". Homofonia i polifonia na przykładach z literatury przedstawiona w formie zabaw muzycznych i ruchowych.

kwiecień - "Od duetu do kwintetu". Największe przeboje klasycznej muzyki kameralnej w różnych składach, poznanie pojęć duo, duet, trio, tercet, kwartet, kwintet.

maj - "Polskie tańce narodowe". Poznanie pięciu polskich tańców narodowych, poznanie ich cech charakterystycznych, zdobycie poprzez zabawę umiejętność ich rozpoznania.

czerwiec - "Mały geniusz". Mozart i jego twórczość, poznanie pojęć koncert solowy, sonata, symfonia.

Tematy zajęć dla przedszkolaków są podobne jak dla klas I - III szkoły podstawowej jednak podane w formie dużo prostszej, a przede wszystkim bardziej zabawowej. Wiele jest anegdot i elementów bajkowych.


 

Tematy edukacyjnych audycji dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej

 

styczeń - "Taniec w muzyce rozrywkowej i klasycznej". Rola tańca w kulturze masowej. Znaczenie tańca w utworach klasycznych.

luty - "Gdy zaszumiały wierzby…" Forma i harmonia w utworach Fryderyka Chopina.

marzec - "Polifonia, czyli „wielka ucieczka”". Polifonia i homofonia jako dwa sposoby komponowania.

kwiecień - "Zespoły muzyczne" – od duetu do orkiestry. Skład zespołów wykonawczych w muzyce klasycznej.

maj -  "Polskie melodie ludowe" – artystyczne inspiracje. Prezentacja utworów, w których rytmy i melodie ludowe odegrały wielką rolę.

czerwiec - "Wolfgang Amadeusz Mozart". Humor i radość w sam raz na wakacje. Symfonia, opera, koncert solowy – muzyczne formy klasycyzmu.


 

Tematy edukacyjnych audycji muzycznych dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej

 

styczeń - "Herbatka w wiedeńskich salonach przy muzyce W. A. Mozarta i L. van Beethovena". Formy muzyczne: symfonia, opera i koncert solowy.

luty - "Gdy zaszumiały wierzby…" Harmonia – trójdźwięki, triady.

marzec - "Obudźmy wiosnę". Prezentacja instrumentów perkusyjnych.

kwiecień - "Zespoły muzyczne" – od duetu do orkiestry. Skład zespołów wykonawczych w muzyce klasycznej.

maj - "Polskie melodie ludowe" – artystyczne inspiracje. Rytmy polskich tańców narodowych. Skale dur, moll i pentatonika.

czerwiec - "Tańce „poważne” i „niepoważne”". Rodzaje tańców w różnych obszarach kultury. Taniec w utworach klasycznych.


Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp.

Zespół Szkół w Santoku

Miejskie Przedszkole nr 23 w Gorzowie Wlkp.

Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp.

Zespół Szkół w Santoku

Miejskie Przedszkole nr 23 w Gorzowie Wlkp.

Zespół Szkól w Santoku

Zespół Szkół w Santoku

Miejskie Przedszkole nr 23 w Gorzowie Wlkp.

wróć