MENU

Aktualności

Di Galitzyyaner Klezmorim zagrało w cyklu Sztuka Alternatywna

Znakomity koncert, wspaniała publiczność i ciepła atmosfera gorzowskiego Jazz Clubu „Pod Filarami” to krótka recenzja czwartego już koncertu z cyklu „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza”, który odbył się w sobotę 16 marca 2019 r. Bohaterem sceny było krakowskie „Trio Galicyjskie”, czyli Di Galitzyaner Klezmorim w składzie Mariola Śpiewak – klarnet, Grzegorz Śpiewak – akordeon i Rafał Seweryniak - kontrabas. Były brawa na stojąco i kilka bisów… 

Sztuka Alernawna w Jazz Clubie "Pod Filarami"

Przypominamy o zbliżającym się koncercie Sztuki Alternatywnej.

16 marca 2019 wystąpi krakowskie trio galicyjskie „Galitzyaner Klezmorim” z programem muzyki opartej na klimacie muzyki żydowskiej.

Przypominamy, że nowym miejscem w którym organizujemy koncerty Sztuki Alternatywnej jest Jazz Club „Pod Filarami” ul. Władysława Jagieły 7 w Gorzowie Wlkp.

Rezerwacja biletów : bilety@jazzfilary.pl lub sms pod numer 505-900-949.

 

Trio Galicyjskie 16 marca w Jazz Clubie "Pod Filarami"

Zapraszamy na czwarty już koncert z cyklu "Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza", który odbędzie się w sobotę 16 marca 2019 r. godz.19:00 w gorzowskim Jazz Club „Pod Filarami”, Tradycyjnie wejście kosztuje 60 zł i są to cegiełki na cele statutowe Fundacji Asante.

Galitzyaner Klezmorim  zagra w składzie Mariola Śpiewak – klarnet, Grzegorz Śpiewak – akordeon, Rafał Seweryniak – kontrabas.

TRIO GALICYJSKIE zaprezentuje barwny program "Zapiski z podróży po zakamarkach krakowskiego Kazimierza"

RITA D’ARCANGELO & JAKUB KOŚCIUSZKO - relacja z koncertu

Trzeci koncert z cyklu „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza” przeszedł już do historii. W sobotę 16 lutego 2019 o godz.19 w gorzowskiej Powozowni wystąpił znakomity polsko-włoski duet Rita D’Arcangelo (flet) & Jakub Kościuszko (gitara). Znakomity koncert wirtuozów fletu i gitary. Był to pierwszy zagrany koncert tego duetu w Gorzowie Wlkp. 

Dębski & Ścierański w Powozowni

Drugi koncert z cyklu „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza” już za nami. W sobotni wieczór, 19 stycznia 2019, kilkanaście minut po zakończeniu żałoby narodowej ogłoszonej po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, rozpoczęła się muzyczna uczta, którą przygotowali - znany kompozytor Krzesimir Dębski i legenda gitary basowej Krzysztof Ścierański. Koncert poprzedzony był symboliczną minutą ciszy…

W gorzowskiej Powozowni koncertu wysłuchała ponad setka widzów, których skusiła magia nazwisk muzyków, niepowtarzalna atmosfera starego wnętrza i bezpośredni kontakt z artystami. 

Koncert Krzesimira Dębskiego odbędzie się...

W związku z licznymi pytaniami o sobotni koncert Krzesimira Dębskiego informujemy, że recital odbędzie się zgodnie z planem. Ze względu na napięty kalendarz Krzesimira Dębskiego nie jest możliwe jego przełożenie na inny termin. 

RITA D’ARCANGELO flet & JAKUB KOŚCIUSZKO gitara

Zapowiadamy lutowy koncert Sztuki Alternatywnej Piotr Borkowski zaprasza. W sobotę 16 lutego 2019 godzina 19,00 w gorzowskiej powozowni wystąpi RITA D’ARCANGELO flet & JAKUB KOŚCIUSZKO gitara z programem „Muzyczna podróż”.

Ten włosko-polski duet Rita D’Arcangelo & Jakub Kościuszko to wyjątkowe spotkanie dwojga znakomitych instrumentalistów, którzy wiedzą jak zaczarować słuchacza dźwiękami swoich instrumentów. Będzie to pierwszy koncert tego włosko-polskiego duetu w Gorzowie Wlkp.

Grzegorz Tomczak w maju

Znamy już termin majowego spotkania w ramach Sztuka Alternatywna. 18 maja w gorzowskiej Powozowni zagości znany polski bard Grzegorz Tomczak wraz z zespołem. Usłyszymy jego recital autorski „Ja to mam szczęście”. 

Będzie to pierwszy w ponad 30 letniej karierze Grzegorza Tomczaka występ w Gorzowie Wlkp.

Zimowe Muzyczne Kursy Mistrzowskie w Szczecinie

Już w poniedziałek 14 stycznia 2019 zaczynamy Zimowe Kursy Mistrzowskie w Szczecinie, na które przylatują muzycy i dyrygenci z Korei Południowej. Kursy prowadzić będą : z dyrygentury maestro Piotr Borkowski, ze skrzypiec prof. Tomasz Tomaszewski, z fletu Rita D’Arcangelo (ta sama, która wystąpi w miesiącu lutym w ramach naszego cyklu „Sztuka Alternatywna”) oraz z wiolonczeli Tomasz Szczęsny. Na zakończenie kursu odbędzie się koncert w Pałacu „Pod Globusem” Akademii Sztuki w Szczecinie.

Recital fortepianowy Marka Szlezera

Atmosfera XIX wiecznych koncertów salonowych powróciła do Gorzowa Wlkp. w minioną sobotę 15 grudnia 2018 za sprawą nowego cyklu koncertowego „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza”.

Pierwszym koncertem cyklu był recital fortepianowy uznanego na świecie polskiego pianisty młodego pokolenia Marka Szlezera. W nastrojowej sali gorzowskiej Powozowni zabrzmiały kompozycje F. Chopina, I. J. Paderewskiego, J. Sarneckiej, R. Statkowskiego, K. Szymanowskiego, A. Tasmana i L. Różyckiego. Marek Szlezer każdy z wykonanych przez siebie utworów poprzedzał barwnymi gawędami i anegdotami o kompozytorach i często zupełnie nie znanych historiach z ich życia. Pianista specjalizuje się w wyszukiwaniu zapomnianych rękopisów zapomnianych dziś kompozytorów jak choćby granej w sobotni wieczór Jadwigi Sarneckiej, której odkryte kompozycje nagrał na wydanej przez siebie płycie.