MENU

Aktualności

Folklor Hibernii

Piątkowy (23.06.2017) koncert kwartetu smyczkowego "Con Amabile" w Jazz Klubie "Pod Filarami" w Gorzowie Wlkp. był prapremierą nowego projektu muzycznego "Folklor Hibernii". Zespół zagrał wiele znanych irlandzkich pieśni ludowych i patriotycznych w nowej aranżacji altowiolisty Pawła Gacy. Oprócz tak znanych utworów jak "Whisky in the jar", "The Three Sea Captains", czy "A Genntleman Solider" usłyszeliśmy nowe aranżacje utworów zespołu "U2". Były oklaski, owacje i bisy...

Mój muzyczny tlen vol.4

Czerwcowy koncert (12.06.17) "Mój muzyczny tlen" był już czwartym projektem zagranym dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Każde nasze spotkanie to nowe podpowiedzi i wskazówki jak dotrzeć z muzyką do tych osób, jak ich zaciekawić, wyciszyć... Mamy wiele nowych pomysłów na kolejne edycje od września br.

Znamy już termin reaktywacji konkursu Bachowskiego w Gorzowie.

XXI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w dniach 4-8 czerwca 2018 roku. Zakończy się koncertem finałowym z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Piotra Borkowskiego.

Muzyka w hali sportowej...

25 maja 2017 Latająca Filharmonia Art Asante dotarła do hali sportowej Zespołu Szkół w Sanoku. Zagraliśmy w niej edukacyjną audycję muzyczna dla gimnazjalistów opowiadającą o polskich tańcach narodowych.

Tym razem towarzyszyło nam radio RMF Maxxx.

Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp.

22 maja zagraliśmy edukacyjną audycję muzyczną dla klas III w Zespole Szkół Nr 20 w Gorzowie. Fragmenty audycji nagrywała dziennikarka Polskiego Radia Zachód. Dzieci tańczyły poloneza, śpiewały krakowiaka oraz Mazurka Dąbrowskiego.

Prowadzenie audycji Katarzyna Cegielska - wiolonczela. Mata Brot - skrzypce

KAMERALISTYKA W BIBLIOTECE

Już od września br. Latająca Filharmonia Art Asante uruchamia cykl koncertów "Kameralistyka w Bibliotece". Na pierwszy koncert zapraszamy do sali audytoryjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie, w dniu 21 września 2017 o godz.19. Projekt "Muzyka dawna" zagrają Strzelecki & Garlińska Duo. Mateusz Strzelecki - skrzypce. Paulina Małgorzata Garlińska - gitara. Usłyszymy utwory Luigiego Bocchernina, J.S. Bacha, W.A. Mozarta, Mauro Giulianiego, Niccolo Paganiniego oraz Fernando Carulliego. bilety w cenie 25 zł.

 

Statek Kultury

Byliśmy dziś z wizytą na "Statku Kultury" w nadodrzańskim porcie rzecznym, w Cigacicach. Wspólnie z Prezesem Fundacji "Statek Kultury" Szymonem Mizerą rozmawialiśmy o przyszłej współpracy w zakresie upowszechnienia kultury. Latająca Filharmonia Ars Asante i Statek Kultury dobrze wpisują się w ewentualne wspólne projekty łącząc południową i północna część województwa lubuskiego. Być może pierwsze efekty współpracy usłyszymy pod koniec lipca.

Na razie "Statek Kultury" czeka generalny remont.

Polskie tańce narodowe

Krakowiak, Polonez, Mazur, Oberek, Kujawiak - to polskie tańce narodowe, czyli majowy temat edukacyjnych audycji muzycznych Latającej Filharmonii Art Asante. 8 maja odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 23 w Gorzowie Wlkp. Prowadzenie audycji Katarzyna Cegielska.

Występ Igora dla swoich rówieśników

Czwartkowa (27.04.2017) edukacyjna audycja muzyczna " Od duetu do kwintetu" dla klas III Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie miała znakomitego gościa. W pierwszej części dla swoich kolegów i koleżanek zagrał uczeń tej szkoły Igor Mazur (klasa III). Igor jest również uczniem Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie saxofonu Pani Justyny Głażewskiej. Oklaski dla Igora były gromkie.

 

Mój muzyczny tlen

Już po raz trzeci (24.04.2017) zagraliśmy koncert z cyklu "Mój muzyczny tlen" dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To ważne dla nas koncerty bo gramy je dla dzieci i osób, których niepełnosprawność nigdy nie pozwoli im zasiąść na jakiejkolwiek sali koncertowej.

«123»