MENU

Aktualności

Muzycy pilnie poszukiwani

Latająca Filharmonia poszukuje muzyków z Gorzowa lub okolic chcących włączyć się w charytatywny projekt 2 koncertów świąteczno-noworocznych dla mieszkańców gorzowskich Domów Pomocy Społecznej. Koncerty chcielibyśmy zorganizować w miesiącu styczniu 2018.

koncert w Górzycy

W niedzielę 19 listopada 2017 kwartet smyczkowy Con Amabile zagrał w kościele parafialnym w Górzycy swój autorski projekt „99 LAT NIEPODLEGŁOŚCI” . Górzyca, dziś niewielka miejscowość o charakterze wiejskim – siedziba rolniczej gminy. W przekazach średniowiecznych Gorzyca pojawia się już w 1252 r. jako własność biskupstwa lubuskiego a ponad 70 lat później występuje już jako miasto i siedziba biskupów lubuskich. Prawa miejskie posiadała aż do roku 1946. Organizatorem koncertu był Wójt Gminy Górzyca a gospodarzem Ksiądz Proboszcz parafii Matki Łaski Bożej w Górzycy. Publiczność w pełni dopisała.

W prastarym Santoku

Ostatnią listopadową edukacyjną audycję muzyczną o polskich tańcach narodowych i pieśniach patriotycznych zagraliśmy we wtorek 16.11.2017 w Szkole Podstawowej w Santoku. Ze szkoła współpracujemy od roku 2016. W tym roku szkolnym zawitamy tam jeszcze 4 razy. A na razie przygotowujemy już grudniowe audycje poświecone historii polskich kolęd…

W Lubiszynie...

We wtorek 14.11.2017 Latająca Filharmonia po raz pierwszy zawitała do Lubiszyna - niewielkiej wsi w powiecie gorzowskim, siedziby rolniczej gminy. W miejscowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II zagraliśmy listopadową audycję muzyczną „Polskie tance narodowe i pieśni patriotyczne”. Na szczególną pochwałę zasługują dzieci i młodzież szkolna, która wykazała się olbrzymia wiedzą muzyczną jak również w ciszy i skupieniu słuchała muzycznych opowieści. Powrócimy tam w czerwcu z muzyką filmowa…

Jedyna taka szkoła w Gorzowie Wlkp.

Dwie grupy klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie wysłuchały w miniony poniedziałek (13.11.2017) edukacyjnych audycji muzycznych dotyczących tańców narodowych i pieśni patriotycznych. Jest to jedyna szkoła w mieście, która wprowadziła program we wszystkich klasach III i kontynuację w klasach IV.

Szkole uroczystości Dnia Niepodległości i Sybiracy

W poniedziałek 13 listopada odbyły się szkolne uroczystości 99 rocznicy Dnia Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wlkp. Już tradycyjnie od lat na szkolne uroczystości zapraszani są zaprzyjaźnieni członkowie gorzowskiego koła Związku Sybiraków. Głównym akcentem obchodów był koncert polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Amabile. Szkolna młodzież i szacowni goście mieli okazję usłyszeć m.in. „Bogurodzicę”, „Boże coś Polskę”, „Rotę”, „Legiony”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Warszawskie dzieci” czy „Żeby Polska była Polską”.Oczywiście nie mogło zabraknąć "Mazurka Dąbrowskiego" wysłuchanego na stojąco. Koncert kwartet Con Amabile zakończył wiązanką znanych utworów muzycznych ze ścieżek dźwiękowych polskich seriali filmowych.

Patriotyzm u Przyjaciół Przyrody

O polskich tańcach narodowych oraz Mazurku Dąbrowskiego i innych symbolach polskiego patriotyzmu opowiadała w Miejskim Przedszkolu nr 20 im. Przyjaciół Przyrody w Gorzowie Wlkp. Daria Krzysztoń w trakcie edukacyjnej audycji muzycznej dla przedszkolaków, w dniu 7.11.2017.

5 tańców narodowych

Mazur, Oberek, Kujawiak, Krakowiak i Polonez, czyli pięć polskich tańców narodowych oraz czym jest patriotyzm przed Świętem Niepodległości - to temat poniedziałkowej (6.11.2017), edukacyjnej audycji muzycznej dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 22 na Szarych Szeregów w Gorzowie Wlkp.

Mazurek w Dwudziestce...

W miniony wtorek (7.11.2017) klasy trzecie (grupa pierwsza) Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. poznawały cechy charakterystyczne pięciu tańców narodowych w tym mazura. Właśnie na bazie ludowego mazura powstała melodia do hymnu naszego kraju - Mazurek Dąbrowskiego, do którego tekst napisał w 1797 r. Józef Wybicki. Podczas audycji dzieci wysłuchały na stojąco hymnu Polski w wykonaniu na kwartet smyczkowy.

W przedszkolu na Śląskiej ...

Patriotyzm w muzyce oraz poznanie pięciu polskich tańców narodowych i ich cech charakterystycznych, to temat listopadowych audycji muzycznych Latającej Filharmonii. W poniedziałek 6.11.17 po raz pierwszy odwiedziliśmy Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 27 na ulicy Śląskiej w Gorzowie Wlkp. Wspaniałe dzieciaki aktywnie uczestniczyły w całej audycji i dzielnie śpiewały Mazurka Dąbrowskiego – oczywiście na stojąco.

«12345»