MENU

Aktualności

Koncert Grzegorza Tomczaka zakończył cykl Sztuka Alternatywna

Fotograficzne reministencje sobotniego koncertu Grzegorza Tomczaka w gorzowskim Jazz Clubie "Pod Filarami". Był to ostatni koncert cyklu "Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza".Grzegorz Tomczak, znakomity poeta, pieśniarz i kompozytor wystąpił z towarzyszeniem znanego kontrabasisty Zbigniewa Wrombla znanego z takich formacji jak m.in. String Connection czy Walk Away oraz utytułowanym dziś pianistą młodego pokolenia Dawidem Troczewskim pochodzacym z Gorzowa Wlkp., byłym stypendystą Miasta Gorzowa Wlk.

BAROX braci Roszkowskich

Sobotni koncert (13 kwietnia 2019) ROSHKO BROTHER, czyli braci Jana i Adama Roszkowskich oraz ich BAROX - wydaje się być najbardziej alternatywnym projektem całego, dotychczasowego cyklu „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza”. Materiałem wyjściowym projektu była muzyka okresu baroku, która przepuszczona przez muzyczny pryzmat Roszkowskich zyskała zupełnie inne brzmienie. Sobotnia scena Jazz Clubu „Pod Filarami” wyraźnie pokazała, że Jan i Adam Roszkowscy podążają własną ścieżką muzycznej estetyki rozbieganej pomiędzy kulturami muzycznymi wschodu (m.in. harfa kotamo, indyjska tambura) a współczesną elektroniką i sztywnymi ramami klasyki, z którą nie łatwo jest się im rozstać.

Di Galitzyyaner Klezmorim zagrało w cyklu Sztuka Alternatywna

Znakomity koncert, wspaniała publiczność i ciepła atmosfera gorzowskiego Jazz Clubu „Pod Filarami” to krótka recenzja czwartego już koncertu z cyklu „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza”, który odbył się w sobotę 16 marca 2019 r. Bohaterem sceny było krakowskie „Trio Galicyjskie”, czyli Di Galitzyaner Klezmorim w składzie Mariola Śpiewak – klarnet, Grzegorz Śpiewak – akordeon i Rafał Seweryniak - kontrabas. Były brawa na stojąco i kilka bisów… 

Sztuka Alernawna w Jazz Clubie "Pod Filarami"

Przypominamy o zbliżającym się koncercie Sztuki Alternatywnej.

16 marca 2019 wystąpi krakowskie trio galicyjskie „Galitzyaner Klezmorim” z programem muzyki opartej na klimacie muzyki żydowskiej.

Przypominamy, że nowym miejscem w którym organizujemy koncerty Sztuki Alternatywnej jest Jazz Club „Pod Filarami” ul. Władysława Jagieły 7 w Gorzowie Wlkp.

Rezerwacja biletów : bilety@jazzfilary.pl lub sms pod numer 505-900-949.

 

Trio Galicyjskie 16 marca w Jazz Clubie "Pod Filarami"

Zapraszamy na czwarty już koncert z cyklu "Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza", który odbędzie się w sobotę 16 marca 2019 r. godz.19:00 w gorzowskim Jazz Club „Pod Filarami”, Tradycyjnie wejście kosztuje 60 zł i są to cegiełki na cele statutowe Fundacji Asante.

Galitzyaner Klezmorim  zagra w składzie Mariola Śpiewak – klarnet, Grzegorz Śpiewak – akordeon, Rafał Seweryniak – kontrabas.

TRIO GALICYJSKIE zaprezentuje barwny program "Zapiski z podróży po zakamarkach krakowskiego Kazimierza"

RITA D’ARCANGELO & JAKUB KOŚCIUSZKO - relacja z koncertu

Trzeci koncert z cyklu „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza” przeszedł już do historii. W sobotę 16 lutego 2019 o godz.19 w gorzowskiej Powozowni wystąpił znakomity polsko-włoski duet Rita D’Arcangelo (flet) & Jakub Kościuszko (gitara). Znakomity koncert wirtuozów fletu i gitary. Był to pierwszy zagrany koncert tego duetu w Gorzowie Wlkp. 

Dębski & Ścierański w Powozowni

Drugi koncert z cyklu „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza” już za nami. W sobotni wieczór, 19 stycznia 2019, kilkanaście minut po zakończeniu żałoby narodowej ogłoszonej po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, rozpoczęła się muzyczna uczta, którą przygotowali - znany kompozytor Krzesimir Dębski i legenda gitary basowej Krzysztof Ścierański. Koncert poprzedzony był symboliczną minutą ciszy…

W gorzowskiej Powozowni koncertu wysłuchała ponad setka widzów, których skusiła magia nazwisk muzyków, niepowtarzalna atmosfera starego wnętrza i bezpośredni kontakt z artystami. 

Koncert Krzesimira Dębskiego odbędzie się...

W związku z licznymi pytaniami o sobotni koncert Krzesimira Dębskiego informujemy, że recital odbędzie się zgodnie z planem. Ze względu na napięty kalendarz Krzesimira Dębskiego nie jest możliwe jego przełożenie na inny termin. 

RITA D’ARCANGELO flet & JAKUB KOŚCIUSZKO gitara

Zapowiadamy lutowy koncert Sztuki Alternatywnej Piotr Borkowski zaprasza. W sobotę 16 lutego 2019 godzina 19,00 w gorzowskiej powozowni wystąpi RITA D’ARCANGELO flet & JAKUB KOŚCIUSZKO gitara z programem „Muzyczna podróż”.

Ten włosko-polski duet Rita D’Arcangelo & Jakub Kościuszko to wyjątkowe spotkanie dwojga znakomitych instrumentalistów, którzy wiedzą jak zaczarować słuchacza dźwiękami swoich instrumentów. Będzie to pierwszy koncert tego włosko-polskiego duetu w Gorzowie Wlkp.

Grzegorz Tomczak w maju

Znamy już termin majowego spotkania w ramach Sztuka Alternatywna. 18 maja w gorzowskiej Powozowni zagości znany polski bard Grzegorz Tomczak wraz z zespołem. Usłyszymy jego recital autorski „Ja to mam szczęście”. 

Będzie to pierwszy w ponad 30 letniej karierze Grzegorza Tomczaka występ w Gorzowie Wlkp.