MENU

Aktualności

U Przyjaciół Przyrody...

Gorzowskie Przedszkole nr 20 im. „Przyjaciół przyrody” jest jedną z kilku gorzowskich placówek regularnie zapraszających Latającą Filharmonie z audycjami muzycznymi dla przedszkolaków. Nie mogło więc w lutym zabraknąć opowieści o instrumentach dętych blaszanych, czyli tematu „Złote czary”.

Czary ze złotej czary...

Trąbka i waltornia oczarowały dzieci z „Tęczowego Przedszkola” w Gorzowie Wlkp.. Tajemnice złotych czar, tłumików oraz dźwięki instrumentów udających ryk słonia , rżenie konia... wszystko to było jak bajka i wielkie czary. Audycję prowadziła Anna Rutkiewicz. Tajniki waltorni zdradził Krzysztof Landowski a trąbki Tadeusz Sinkowski.

Złote czary w dwudziestce...

„Złote czary” czyli podstawowa wiedza o instrumentach dętych blaszanych, była tematem lutowych edukacyjnych audycji muzycznych dla szkół i przedszkoli. Tajniki waltorni zdradzał Krzysztof Landowski a trąbki Tadeusz Sinkowski. Audycję prowadziła Anna Rutkiewicz.

MUZYCY GORZOWSKIEJ KATEDRZE

4.359 zł i 10 € zostało przekazanych na odbudowę po pożarze, XIII w. gorzowskiej Katedry. Jest to wynik zbiórki w ramach koncertu charytatywnego „Muzycy Gorzowskiej Katedrze”.

W poniedziałek 29 stycznia w kościele Pierwszych Męczenników Polski Latająca Filharmonia Art Asante zorganizowała we współpracy z Proboszczem Parafii ks. kan. Bogusławem Kaczmarkiem charytatywny koncert „Muzycy Gorzowskiej Katedrze.” Wystąpili gorzowscy filharmonicy, którzy zagrali w ramach projektu United Chamber Orchestra oraz dyrygenci i soliści z Korei Południowej. Artystycznie nad całością czuwał Maestro Piotr Borkowski.

Kolędy i pastorałki

W miesiącu styczniu zaplanowaliśmy dwa charytatywne Koncerty Noworoczne dla podopiecznych gorzowskich Domów Pomocy Społecznej. W sobotę 20.01.2018 dla mieszkańców „Domu w Połowie Drogi” (DPS nr 2) przy ulicy Walczaka, gorzowski Chór Cantabile pod dyrekcją Jadwigi Kos zaśpiewał przepiękne kolędy i pastorałki. Podobnie jak tydzień wcześniej koncert wywołał wiele wzruszeń utwierdzając nas w postanowieniu organizacji podobnych inicjatyw w przyszłości.

Chór Cantabile w DPS 1

W sobotę 13 stycznia 2018 w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wlkp. Latająca Filharmonia zorganizowała Noworoczny Koncert kolęd w wykonaniu znanego gorzowskiego chóru Cantabile pod dyrekcją Jadwigi Kos. Ten utytułowany chór wykonał wiele znanych i tradycyjnych a także kilka współczesnych kolęd. Koncert odbył się kaplicy DPS i był transmitowany do wszystkich pokoi ośrodka by móc cieszyć pensjonariuszy obłożnie chorych.

MUZYCY GORZOWSKIEJ KATEDRZE

KONCERT

MUZYCY GORZOWSKIEJ KATEDRZE

Poniedziałek 29 stycznia o godz. 19,15 

UNITED CHAMBER ORCHESTRA

oraz Soliści i dyrygenci z Korei Południowej

Kościół p.w. Pierwszych Męczenników Polski

Wstęp wolny

Tajemnice harfy

Styczniową edukacyjną audycję muzyczna dla szkół zagraliśmy dla klas I-III w Szkole Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. Dzieci usłyszały m.in. „Prząśniczkę” i „Złotą Rybkę” Stanisława Moniuszki w wykonaniu sopranistki Beaty Gramzy oraz fragment utwory muzycznego geniusza Henryka Wieniawskiego w tym jego słynną „Legendę” op. 17. Wielkie zainteresowanie wzbudziła harfa i jej tajemnice, która po raz pierwszy zagościła na muzycznych audycjach.

W Santoku...

Edukacyjną audycję muzyczną dla szkół pt.: „Skrzypce śpiewające polskim głosem”, czyli opowieść o skrzypcach Henryka Wieniawskiego i pieśniach Stanisława Moniuszki wysłuchali uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej w Santoku. Pieśni Moniuszki z towarzyszeniem harfy zaśpiewała Beata Gramza a utwory Wieniawskiego zagrała na skrzypcach Daria Krzysztoń. W programie zabrzmiały także solowe utwory grane przez harfistkę Alicję Garczarek.

Muzyczny tlen vol. 7

To już nasz siódmy koncert Latającej Filharmonii dla podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy, gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Podobno pensjonariusze czekają na nas a my na możliwość kolejnego spotkania. Zagraliśmy utwory Henryka Wieniawskiego i Stanisława Moniuszki a że jeszcze jest czas kolęd - nie zabrakło więc kolęd śpiewanych przez Beatę Gramzę.