MENU

Aktualności

Recital fortepianowy Marka Szlezera

Atmosfera XIX wiecznych koncertów salonowych powróciła do Gorzowa Wlkp. w minioną sobotę 15 grudnia 2018 za sprawą nowego cyklu koncertowego „Sztuka Alternatywna Piotr Borkowski zaprasza”.

Pierwszym koncertem cyklu był recital fortepianowy uznanego na świecie polskiego pianisty młodego pokolenia Marka Szlezera. W nastrojowej sali gorzowskiej Powozowni zabrzmiały kompozycje F. Chopina, I. J. Paderewskiego, J. Sarneckiej, R. Statkowskiego, K. Szymanowskiego, A. Tasmana i L. Różyckiego. Marek Szlezer każdy z wykonanych przez siebie utworów poprzedzał barwnymi gawędami i anegdotami o kompozytorach i często zupełnie nie znanych historiach z ich życia. Pianista specjalizuje się w wyszukiwaniu zapomnianych rękopisów zapomnianych dziś kompozytorów jak choćby granej w sobotni wieczór Jadwigi Sarneckiej, której odkryte kompozycje nagrał na wydanej przez siebie płycie.

Koncerty salonowe pozwalają na bezpośredni kontakt artysty z publicznością, nie tylko ze względu na bliskość widowni ale i na wspólne rozmowy bezpośrednio po koncercie a później przy kawie i znakomitym cieście domowej roboty. Dyskusje o muzyce w gorzowskiej Powozowni trwały jeszcze prawie do północy. Koncert stal się też okazją do zakupu płyt Marka Szlezera i zdobyciu na nich osobistej dedykacji pianisty.

Fundacja Asante, właściciel projektu Latającej Filharmonii, wyraża specjalne podziękowania Państwu Małgorzacie i Waldemarowi Kłosowskim - właścicielom obiektu za udostępnienie nam powozowni do realizacji całego cyklu. Dziękujemy też wszystkim, którzy przyszli na koncert i zakupili specjalne cegiełki Fundacji Asante oraz dwóm osobom za dodatkowe darowizny po 50 zł. Dziękujemy też Bogusiowi Dziekańskiemu za pomoc w nagłośnieniu koncertu.

Za miesiąc – 19 stycznia 2019 w gorzowskiej powozowni z wieczorem autorskim wystąpi Krzesimir Dębski wraz towarzyszącym mu Krzysztofem Ścierańskim. Serdecznie zapraszamy.


wróć