MENU

Aktualności

Chungbuk Philharmonia Orchestra

Latająca Filharmonia Art Asante wspólnie z Akademią Sztuki w Szczecinie jest organizatorem krótkiego turnee Chungbuk Philharmonia Orchestra z Korei Południowej. 5 listopada orkiestra wystąpi w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach a dzień później 6 listopada w Filharmonii Szczecińskiej. Chungbuk Philharmonia Orchestra jest orkiestrą wojewódzką prowincji Chungcheonbuk-do ze stolicą w mieście Cheongju. W tym roku obchodzi swoje 10-lecie istnienia. Rok 2019 jest też rokiem obchodów 30-lecia oficjalnych stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczypospolitą Polską i Republiką Korei Południowej.

Z tej też okazji Orkiestra zagra utwory 2 kompozytorów koreańskich oraz 2 polskie kompozycje Mariana Borkowskiego i gorzowianina Dawida Pajdźika. Będą to polskie prapremiery. 30 lecie stosunków dyplomatycznych Korei Południowej i Polski jest znakomitą okazją do obecności przedstawicieli dyplomatycznych Korei Południowej oraz przedstawicieli największych firm koreańskich działających w naszym kraju podczas koncertu w Filharmonii Szczecińskiej. Gospodarzem koncertu będzie Prezydent Miasta Szczecina.

Niestety planowany przez nas koncert orkiestry w Gorzowie Wlkp. nie odbędzie się ze względu na brak zainteresowania ze strony władz miasta.


wróć