MENU

Aktualności

Spot ...

Zobacz jak wyglądają edukacyjne audycje muzyczne. Może chciałbyś byśmy przyjechali do twojej szkoły lub przedszkola ?

Nowa oferta edukacyjnych audycji muzycznych dla szkół i przedszkoli 2017/2018

Pachnący jeszcze farbą drukarską nowy folder edukacyjnych audycji muzycznych dla szkół i przedszkoli zaczyna już trafiać w ręce dyrektorów placówek oświatowych…

Nie będzie Konkursu Bachowskiego

Z przykrością informujemy, że w związku z brakiem przychylnego klimatu postanowiliśmy zrezygnować z prac nad reaktywacją Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wlkp. w roku 2018.

Folklor Hibernii

Piątkowy (23.06.2017) koncert kwartetu smyczkowego "Con Amabile" w Jazz Klubie "Pod Filarami" w Gorzowie Wlkp. był prapremierą nowego projektu muzycznego "Folklor Hibernii". Zespół zagrał wiele znanych irlandzkich pieśni ludowych i patriotycznych w nowej aranżacji altowiolisty Pawła Gacy. Oprócz tak znanych utworów jak "Whisky in the jar", "The Three Sea Captains", czy "A Genntleman Solider" usłyszeliśmy nowe aranżacje utworów zespołu "U2". Były oklaski, owacje i bisy...

Mój muzyczny tlen vol.4

Czerwcowy koncert (12.06.17) "Mój muzyczny tlen" był już czwartym projektem zagranym dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Każde nasze spotkanie to nowe podpowiedzi i wskazówki jak dotrzeć z muzyką do tych osób, jak ich zaciekawić, wyciszyć... Mamy wiele nowych pomysłów na kolejne edycje od września br.

Znamy już termin reaktywacji konkursu Bachowskiego w Gorzowie.

XXI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w dniach 4-8 czerwca 2018 roku. Zakończy się koncertem finałowym z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Piotra Borkowskiego.

Muzyka w hali sportowej...

25 maja 2017 Latająca Filharmonia Art Asante dotarła do hali sportowej Zespołu Szkół w Sanoku. Zagraliśmy w niej edukacyjną audycję muzyczna dla gimnazjalistów opowiadającą o polskich tańcach narodowych.

Tym razem towarzyszyło nam radio RMF Maxxx.

Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp.

22 maja zagraliśmy edukacyjną audycję muzyczną dla klas III w Zespole Szkół Nr 20 w Gorzowie. Fragmenty audycji nagrywała dziennikarka Polskiego Radia Zachód. Dzieci tańczyły poloneza, śpiewały krakowiaka oraz Mazurka Dąbrowskiego.

Prowadzenie audycji Katarzyna Cegielska - wiolonczela. Mata Brot - skrzypce

Statek Kultury

Byliśmy dziś z wizytą na "Statku Kultury" w nadodrzańskim porcie rzecznym, w Cigacicach. Wspólnie z Prezesem Fundacji "Statek Kultury" Szymonem Mizerą rozmawialiśmy o przyszłej współpracy w zakresie upowszechnienia kultury. Latająca Filharmonia Ars Asante i Statek Kultury dobrze wpisują się w ewentualne wspólne projekty łącząc południową i północna część województwa lubuskiego. Być może pierwsze efekty współpracy usłyszymy pod koniec lipca.

Na razie "Statek Kultury" czeka generalny remont.

Polskie tańce narodowe

Krakowiak, Polonez, Mazur, Oberek, Kujawiak - to polskie tańce narodowe, czyli majowy temat edukacyjnych audycji muzycznych Latającej Filharmonii Art Asante. 8 maja odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 23 w Gorzowie Wlkp. Prowadzenie audycji Katarzyna Cegielska.