MENU

Aktualności

MUZYCY GORZOWSKIEJ KATEDRZE

KONCERT

MUZYCY GORZOWSKIEJ KATEDRZE

Poniedziałek 29 stycznia o godz. 19,15 

UNITED CHAMBER ORCHESTRA

oraz Soliści i dyrygenci z Korei Południowej

Kościół p.w. Pierwszych Męczenników Polski

Wstęp wolny

Tajemnice harfy

Styczniową edukacyjną audycję muzyczna dla szkół zagraliśmy dla klas I-III w Szkole Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. Dzieci usłyszały m.in. „Prząśniczkę” i „Złotą Rybkę” Stanisława Moniuszki w wykonaniu sopranistki Beaty Gramzy oraz fragment utwory muzycznego geniusza Henryka Wieniawskiego w tym jego słynną „Legendę” op. 17. Wielkie zainteresowanie wzbudziła harfa i jej tajemnice, która po raz pierwszy zagościła na muzycznych audycjach.

W Santoku...

Edukacyjną audycję muzyczną dla szkół pt.: „Skrzypce śpiewające polskim głosem”, czyli opowieść o skrzypcach Henryka Wieniawskiego i pieśniach Stanisława Moniuszki wysłuchali uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej w Santoku. Pieśni Moniuszki z towarzyszeniem harfy zaśpiewała Beata Gramza a utwory Wieniawskiego zagrała na skrzypcach Daria Krzysztoń. W programie zabrzmiały także solowe utwory grane przez harfistkę Alicję Garczarek.

Muzyczny tlen vol. 7

To już nasz siódmy koncert Latającej Filharmonii dla podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy, gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Podobno pensjonariusze czekają na nas a my na możliwość kolejnego spotkania. Zagraliśmy utwory Henryka Wieniawskiego i Stanisława Moniuszki a że jeszcze jest czas kolęd - nie zabrakło więc kolęd śpiewanych przez Beatę Gramzę.

"Prząśniczka" w przedszkolu

Henryk Wieniawski i Stanisław Moniuszko to bohaterzy styczniowych audycji muzycznych dla szkół i przedszkoli. Po raz pierwszy na zajęciach  w Przedszkolu nr 22 w Gorzowie Wlkp. pojawiła się też harfa i sopran w wykonaniu Beaty Gramzy, która zaśpiewała m.in. „Prząśniczkę” Moniuszki. Dzieci były niezwykle zainteresowane opowieścią Alicji Garczarek o „tajemnicach” ukrytych w harfie i sposobie magicznych dźwięków potrafiących przemienić żabkę w piękną księżniczkę…

Harfa na Śląskiej...

„Prząśniczka” i „Złota Rybka” Stanisława Moniuszki z towarzyszeniem harfy zaśpiewała sopranistka Beata Gramza w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 27 w Gorzowie Wlkp. Dzieci wysłuchały także fragmentu „Legendy” i innych utworów Henryka Wieniawskiego w wykonaniu Darii Krzysztoń. „Skrzypce śpiewające polskim głosem”, czyli opowieść o skrzypcach Henryka Wieniawskiego i pieśniach Stanisława Moniuszki - to temat styczniowych audycji dla szkół i przedszkoli.

Styczniowe koncerty charytatywne

W styczniu Latająca Filharmonia zorganizuje dwa koncerty charytatywne dla podopiecznych gorzowskich Domów Pomocy Społecznej. W sobotę 13 stycznia o godz. 11.00 w I DPS przy ulicy Bocznej oraz również w sobotę 20 stycznia o godz. 11 w II DPS na ulicy Walczaka. Wystąpi znany gorzowski Chór Cantabile pod dyrekcją Jadwigi Kos. Chór zaśpiewa najpiękniejsze świąteczne kolędy.

MUZYCY GORZOWSKIEJ KATEDRZE

Latająca Filharmonia Art Asante oraz Unitet Arts Promotion we współpracy z gorzowską Parafią Rzymskokatolicką p.w. Pierwszych Męczenników Polski i Zakonem Braci Mniejszych Kapucynów p.w. Św. Antoniego z Padwy i Stanisława Kostki organizują w dniu 29 stycznia o godz. 19.30 charytatywny koncert „MUZYCY GORZOWSKIEJ KATEDRZE”.

Wystąpią: 15 osobowa United Chamber Orchestra oraz soliści i dyrygenci z Korei Południowej.

Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na odbudowę gorzowskiej Katedry.

Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

Szczęśliwego Nowego Roku 2018

dla wszystkich naszych słuchaczy,uczniów audycji 

oraz Muzyków stale z nami współpracujących.

Zarząd Fundacji Asante

Asia Kotwicka & Krzysztof Pijarowski

 

Wspólne kolędowanie

We wtorek 19 grudnia 2017 zagraliśmy trzy audycje „Wspólne kolędowanie” dla klas I, III i IV Szkoły Podstawowej nr 20. Muzycy Latającej Filharmonii zagrali „Zimę” z „Czterech Pór Roku” Vivaldiego, „Concerto Grosso” na Boże Narodzenie A. Corelliego oraz najpiękniejsze kolędy, które wspólnie z dziećmi śpiewano. Były też konkursy „jaka to kolęda” …

Audycją „Wspólne kolędowanie” Latająca Filharmonia zakończyła muzyczny rok 2017.