MENU

Aktualności

Zabawa przez naukę w SP nr 20

Wiele może być zabawy podczas nauki czym jest polifonia i homofonia jako dwa sposoby komponowania muzyki. W poniedziałek 27.03. br. graliśmy audycję dla dzieci z drugiej i trzecich klas szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie.

Tance narodowe w prastarym Santoku

A w prastarym grodzie Santok młodzież z klas IV-VI szkoły podstawowej tamtejszego Zespołu Szkół już po raz kolejny przyszła ze swoimi nauczycielami do Gminnego Ośrodka Kultury by uczestniczyć w edukacyjnej audycji muzycznej dla szkół. Dzisiejszym tematem (16.03.br) były polskie tańce narodowe.

Pilifonia i homofonia w przedszkolu

Marcowa audycja dla przedszkoli i klas III szkoły podstawowej "Panie Janie", czyli homofonia i polifonia jako dwa sposoby komponowania. W poniedziałek 13 marca br. zagraliśmy w Miejskim Przedszkolu Nr 23 w Gorzowie. Było super. Dzieciaczki dobrze się bawiły, my również - zwłaszcza patrząc na ich minki ... :)

Opowieść o Chopinie

Opowieść o Chopinie zagraliśmy w poniedziałek dla dzieci z klas II i III Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Trzcielu. Dzieciaczki bardzo aktywne, grzeczne i ku naszemu zaskoczeniu o dużej wiedzy muzycznej. Aż miło było grać...

Trzciel. Przedszkole Bajkowe

Muzyka Chopina w Przedszkolu Bajkowym w Trzcielu. Czemu nie ? .

"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci..."

Muzyką kolorujemy świat

Czasami nie są ważne warunki w jakich się gra, ale ważne jest dla kogo się gra. W czwartek 23 lutego po raz drugi Latająca Filharmonia Art Asante zagrała swój projekt "Mój muzyczny tlen" - edycja 2 Chopin dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepelnosprawnością Intelektualną. Za każdym razem kiedy gramy dla osób niepełnosprawnych odczuwamy wielką dumę, że choć na chwilę możemy pokolorować muzyką ich czarno-biały świat...

Krótki filmik z audycji

Przedstawiamy krótki  filmik z audycji muzycznej dla klas III pt: "Frycek z Żelazowej Woli" w dniu 20.03.2017. Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie jako jedyny w Gorzowie wprowadził program Latającej Filharmonii Art Asante we wszystkich trzecich klasach szkoły.

Przemysław Kojtych - prowadzenie i piano

Katarzyna Cegielska - wiolonczela

Barbara Horyd - flet

Andrzej Jóźwiak - saksofon

Twój muzyczny tlen vol.2

To już druga edycja projektu "Twój muzyczny tlen". Tym razem tematem przewodnim był Chopin i jego muzyka. W poniedziałek 20 lutego Latająca Filharmonia zagrała w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Drezdenku. Jak poprzednim razem, młodzieży niepełnosprawnej towarzyszyła grupa dzieci z Publicznego Przedszkola w Drezdenku.

Już marcu Dzień Św. Patryka

Dużymi krokami zbliża się 17 marca ze swoim świętem Św. Patryka. To wielkie irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone na całym świecie stwarzające okazję do tańców i picia piwa. Latająca Filharmonia Art Asante poleca z tej okazji najnowszy koncert Kwartetu Smyczkowego "Con Amabile" Folklor Hibernii. Posłuchajcie fragmentu...

 

"Zielony mosteczek"

"W murowanej piwnicy", czyli tance ludowe i inspiracje nimi w muzyce klasycznej porwały uczniów klas trzecich Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp. Ochoczo także dzieci uczyły się śpiewać ludową pieśń "Zielony mosteczek ugina się..."