MENU

Aktualności

Trzciel. Przedszkole Bajkowe

Muzyka Chopina w Przedszkolu Bajkowym w Trzcielu. Czemu nie ? .

"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci..."

Muzyką kolorujemy świat

Czasami nie są ważne warunki w jakich się gra, ale ważne jest dla kogo się gra. W czwartek 23 lutego po raz drugi Latająca Filharmonia Art Asante zagrała swój projekt "Mój muzyczny tlen" - edycja 2 Chopin dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepelnosprawnością Intelektualną. Za każdym razem kiedy gramy dla osób niepełnosprawnych odczuwamy wielką dumę, że choć na chwilę możemy pokolorować muzyką ich czarno-biały świat...

Krótki filmik z audycji

Przedstawiamy krótki  filmik z audycji muzycznej dla klas III pt: "Frycek z Żelazowej Woli" w dniu 20.03.2017. Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie jako jedyny w Gorzowie wprowadził program Latającej Filharmonii Art Asante we wszystkich trzecich klasach szkoły.

Przemysław Kojtych - prowadzenie i piano

Katarzyna Cegielska - wiolonczela

Barbara Horyd - flet

Andrzej Jóźwiak - saksofon

Twój muzyczny tlen vol.2

To już druga edycja projektu "Twój muzyczny tlen". Tym razem tematem przewodnim był Chopin i jego muzyka. W poniedziałek 20 lutego Latająca Filharmonia zagrała w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Drezdenku. Jak poprzednim razem, młodzieży niepełnosprawnej towarzyszyła grupa dzieci z Publicznego Przedszkola w Drezdenku.

Już marcu Dzień Św. Patryka

Dużymi krokami zbliża się 17 marca ze swoim świętem Św. Patryka. To wielkie irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone na całym świecie stwarzające okazję do tańców i picia piwa. Latająca Filharmonia Art Asante poleca z tej okazji najnowszy koncert Kwartetu Smyczkowego "Con Amabile" Folklor Hibernii. Posłuchajcie fragmentu...

 

"Zielony mosteczek"

"W murowanej piwnicy", czyli tance ludowe i inspiracje nimi w muzyce klasycznej porwały uczniów klas trzecich Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp. Ochoczo także dzieci uczyły się śpiewać ludową pieśń "Zielony mosteczek ugina się..."

"W murowanej piwnicy"

"W murowanej piwnicy" to tytuł styczniowych audycji dla szkół i przedszkoli. Muzycy prezentują tańce ludowe i inspiracje nimi w muzyce klasycznej. Tu "Latająca Filharmonia gości w Miejskim Przedszkolu nr 23 Małego Tygryska Pietrka w Gorzowie. Prowadzenie Przemysław Kojtych.

"Twój muzyczny tlen"

"Twój muzyczny tlen" to projekt muzyczny stworzony z myślą o dzieciach i osobach dorosłych z upośledzeniem umysłowym. Powstał we współpracy gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Latającej Filharmonii Art Asante.

"Con Amabile" w Kostrzynie nad Odrą

18 grudnia 2016 r. w sali ECS "Kręgielnia" Kostrzyńskiego Centrum Kultury odbył się tradycyjny Koncert Świąteczny w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego "Con Amabile", który zagrał projekt "Filmowa Podróż - wielkie przeboje poskiej i światowej muzyki filmowej".

Przekaż nam swój 1 %

Latajaca Filharmonia Art Asante jest projektem muzycznym Fundacji Asante, ktora na codzień pracuje w polskih szkołach zbierajac przybory szkolne, które następnie wysyła zaprzyjaźnionym placówkom edykacyjnym prowadzonym przez polskich misjonarzy w kilku, najbiedniejszch krajach Afryki.

«12»