MENU

Aktualności

Patriotyzm u Przyjaciół Przyrody

O polskich tańcach narodowych oraz Mazurku Dąbrowskiego i innych symbolach polskiego patriotyzmu opowiadała w Miejskim Przedszkolu nr 20 im. Przyjaciół Przyrody w Gorzowie Wlkp. Daria Krzysztoń w trakcie edukacyjnej audycji muzycznej dla przedszkolaków, w dniu 7.11.2017.

5 tańców narodowych

Mazur, Oberek, Kujawiak, Krakowiak i Polonez, czyli pięć polskich tańców narodowych oraz czym jest patriotyzm przed Świętem Niepodległości - to temat poniedziałkowej (6.11.2017), edukacyjnej audycji muzycznej dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 22 na Szarych Szeregów w Gorzowie Wlkp.

Mazurek w Dwudziestce...

W miniony wtorek (7.11.2017) klasy trzecie (grupa pierwsza) Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. poznawały cechy charakterystyczne pięciu tańców narodowych w tym mazura. Właśnie na bazie ludowego mazura powstała melodia do hymnu naszego kraju - Mazurek Dąbrowskiego, do którego tekst napisał w 1797 r. Józef Wybicki. Podczas audycji dzieci wysłuchały na stojąco hymnu Polski w wykonaniu na kwartet smyczkowy.

W przedszkolu na Śląskiej ...

Patriotyzm w muzyce oraz poznanie pięciu polskich tańców narodowych i ich cech charakterystycznych, to temat listopadowych audycji muzycznych Latającej Filharmonii. W poniedziałek 6.11.17 po raz pierwszy odwiedziliśmy Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 27 na ulicy Śląskiej w Gorzowie Wlkp. Wspaniałe dzieciaki aktywnie uczestniczyły w całej audycji i dzielnie śpiewały Mazurka Dąbrowskiego – oczywiście na stojąco.

Muzyczny tlen vol 6

Pieśni patriotyczne związane ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zabrzmiały w Środowiskowym Domu Samopomocy, gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Poniedziałkowa wizyta (6.11.2017) była już szóstą wizytą Latającej Filharmonii w ramach cyklu „Mój muzyczny tlen”.

Edukacja w dwudziestce...

Szkoła Podstawowa nr 20 w Gorzowie Wlkp. jako jedyna w mieście postanowiła konsekwentnie postawić na edukację muzyczną swoich podopiecznych. Cały poprzedni rok szkolny w edukacyjnych audycjach muzycznych Latającej Filharmonii uczestniczyły wszystkie klasy III. W tym roku obok kolejnych roczników klas III, swoją edukację kontynuują wszystkie klasy IV. Efekt edukacyjny jest zauważalny. Rocznik klas IV z większą uwagą słucha muzyki jak również wykazuje się większą wiedzą muzyczną. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja…

Kazzma Brass Quintet

Kolejni muzycy dołączyli do projektu Latającej Filharmonii.

Kazzma Brass Quintet to kwintet dęty blaszany utworzony przez studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Klasyka u Przyjaciół Przyrody

Muzyczne opowieści po raz kolejny zabrzmiały dźwiękami dla maluchów z Przedszkola Miejskiego im. Przyjaciół Przyrody w Gorzowie Wlkp.. We wtorek 10 października 2017 Latająca Filharmonia zaprezentowała „Leśne opowieści o instrumentach dętych, drewnianych. Dzieci mogły usłyszeć klarnet, obój i fagot, który wzbudził największe uznanie m.in. za sprawą dobrze znanych dźwięków marszu imperialnego z filmu „Star Wars”.

I Społeczna Szkoła Podstawowa

10 października 2017 Latająca Filharmonia gościła w I Społecznej Szkole Podstawowej w Gorzowie Wlkp. Październikowy temat o instrumentach dętych, drewnianych zagraliśmy dwa razy. Pierwszą audycja dla dzieci z klas I i II , a drugą, dla ich starszych kolegów i koleżanek z klas III.

Muzyka w Lipkach Wielkich

W Polsce już dawno zapomniano co oznacza termin upowszechnienie kultury.

Poniedziałkowa (09.10.2017) audycja muzyczna dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich, gmina Santok, znakomicie wpisywała się w taką misję. Gorące przyjęcie muzyków i znakomity odbiór pomimo, że dla znakomitej większości dzieciaków był to pierwszy w życiu kontakt na żywo z muzyką klasyczną.