MENU

Aktualności

Występ Igora dla swoich rówieśników

Czwartkowa (27.04.2017) edukacyjna audycja muzyczna " Od duetu do kwintetu" dla klas III Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie miała znakomitego gościa. W pierwszej części dla swoich kolegów i koleżanek zagrał uczeń tej szkoły Igor Mazur (klasa III). Igor jest również uczniem Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie saxofonu Pani Justyny Głażewskiej. Oklaski dla Igora były gromkie.

 

Mój muzyczny tlen

Już po raz trzeci (24.04.2017) zagraliśmy koncert z cyklu "Mój muzyczny tlen" dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To ważne dla nas koncerty bo gramy je dla dzieci i osób, których niepełnosprawność nigdy nie pozwoli im zasiąść na jakiejkolwiek sali koncertowej.

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych

dla wszystkich naszych słuchaczy,

uczniów audycji muzycznych

oraz Muzyków stale z nami współpracujących.

 

Zarząd Fundacji Asante

Asia Kotwicka & Kzysztof Pijarowski

Zabawa przez naukę w SP nr 20

Wiele może być zabawy podczas nauki czym jest polifonia i homofonia jako dwa sposoby komponowania muzyki. W poniedziałek 27.03. br. graliśmy audycję dla dzieci z drugiej i trzecich klas szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie.

Tance narodowe w prastarym Santoku

A w prastarym grodzie Santok młodzież z klas IV-VI szkoły podstawowej tamtejszego Zespołu Szkół już po raz kolejny przyszła ze swoimi nauczycielami do Gminnego Ośrodka Kultury by uczestniczyć w edukacyjnej audycji muzycznej dla szkół. Dzisiejszym tematem (16.03.br) były polskie tańce narodowe.

Pilifonia i homofonia w przedszkolu

Marcowa audycja dla przedszkoli i klas III szkoły podstawowej "Panie Janie", czyli homofonia i polifonia jako dwa sposoby komponowania. W poniedziałek 13 marca br. zagraliśmy w Miejskim Przedszkolu Nr 23 w Gorzowie. Było super. Dzieciaczki dobrze się bawiły, my również - zwłaszcza patrząc na ich minki ... :)

Opowieść o Chopinie

Opowieść o Chopinie zagraliśmy w poniedziałek dla dzieci z klas II i III Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Trzcielu. Dzieciaczki bardzo aktywne, grzeczne i ku naszemu zaskoczeniu o dużej wiedzy muzycznej. Aż miło było grać...

Trzciel. Przedszkole Bajkowe

Muzyka Chopina w Przedszkolu Bajkowym w Trzcielu. Czemu nie ? .

"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci..."

Muzyką kolorujemy świat

Czasami nie są ważne warunki w jakich się gra, ale ważne jest dla kogo się gra. W czwartek 23 lutego po raz drugi Latająca Filharmonia Art Asante zagrała swój projekt "Mój muzyczny tlen" - edycja 2 Chopin dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy gorzowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepelnosprawnością Intelektualną. Za każdym razem kiedy gramy dla osób niepełnosprawnych odczuwamy wielką dumę, że choć na chwilę możemy pokolorować muzyką ich czarno-biały świat...

Krótki filmik z audycji

Przedstawiamy krótki  filmik z audycji muzycznej dla klas III pt: "Frycek z Żelazowej Woli" w dniu 20.03.2017. Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie jako jedyny w Gorzowie wprowadził program Latającej Filharmonii Art Asante we wszystkich trzecich klasach szkoły.

Przemysław Kojtych - prowadzenie i piano

Katarzyna Cegielska - wiolonczela

Barbara Horyd - flet

Andrzej Jóźwiak - saksofon