MENU

Nasi artyści

Kraków Golden Quintet

Kraków Golden Quintet

Zespół powstał z chęci wspólnego muzykowania, podobnych doświadczeń i postrzegania muzyki, a przede wszystkim przyjaźni, którą słychać już od pierwszych dźwięków. Repertuar jest bardzo szeroki, od epoki klasycyzmu przez muzykę współczesną, po wspaniałe aranżacje rozrywkowych przebojów. Dzięki tak szerokiemu spektrum "Kraków Golden Quintet" potrafi oczarować muzyką każdy rodzaj publiczności (tę mniej i bardziej wyrafinowaną).

Grupę tworzą wybitnie uzdolnieni młodzi instrumentaliści. Każdy z nich jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów w kategorii solowej. Ponadto występy w tak znamienitych salach jak Musicverein w Wiedniu, Royal Albert Hall w Londynie, Tonhalle w Zurychu, Shanghai Symphony Hall w Shanghaiu czy Beijing Concert Hall w Pekinie potwierdzają kunszt wykonawczy muzyków. Pomimo krótkiego czasu istnienia, zespół może pochwalić się ogromnymi sukcesami jakimi są: zdobycie pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Jaworze (listopad 2015), pierwszego miejsca w konkursie London International Music Competition (grudzień 2015), pierwszego miejsca w Rome International chamber Music Competition (kwiecień 2016), pierwszego miejsca w Madryd Music Competition for winds (kwiecień 2016), pierwszego miejsca na International Competition Davorin Jenko w Belgradzie (marzec 2016) i drugiej nagrody na Enkor Competition w Dusseldorfie (luty 2016).

Formację tworzą: Monika Frątczak- flet, Damian Świst- obój, Tomasz Sowa- klarnet, Małgorzata Wygoda- Fagot, Kinga Lupa- waltornia.

 

Latająca Filharmonia Art Asante poleca dwa muzyczne projekty Kraków Golden Quintet

I. Koncert składający się wyłącznie z utworów takich kompozytorów jak : Jacques Ibert, Paul Hindemith, Carl Nielsen, Gabriel Faurè, Malcolm Arnold, Gyorgy Ligeti, specjalnie zaaranżowanych dla kwintetu dętego.

II. Koncert zawiera aranzacje klasycznych hitów i lżejsze utwory, idealnie wpasowujące się w gusta mniej wyrobionej publiczności. Podczas koncertu wykonywane są popularne utwory takich kompozytorów jak: Malcolm Arnold, Wojciech Kilar, Georges Bizet, Eugene Bozza, Gabriel Faurè, Johann Strauss, Piotr Czajkowski, Zequinha Abreu.

 

Czas trwania kazdego z projektów to ok. 60-70 min.. Zainteresowanym organizatorom wysyłamy szczegóły repertuarowe projektów.

Przedział cenowy każdego z projektów to C/D

 

Kraków Golden Quintet