MENU

Nasi artyści

Daria Krzysztoń - skrzypce & Joanna Zathey - fortepian

DARIA KRZYSZTOŃ jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie skrzypiec prof. Jadwigi Kaliszewskiej. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Menedżer Kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Koncertowała w takich krajach, jak: Norwegia, Holandia., Niemcy, Czechy, Austria, Włochy (m. in. koncert dla Papieża Benedykta XVI, w Bazylice Św. Piotra, w Rzymie). Dawała również koncerty charytatywne (Rzym, Ariccia) na rzecz chorych dzieci w Afryce i budowę szpitala w Guinei Bassau-Bula. Kształciła się pod okiem takich profesorów jak Ben Sayevich, Mirta Herrera, czy Giovanni Antonioni. Jest stypendystką rządu włoskiego. Na co dzień związana z Filharmonią Gorzowską. Jest liderką kwartetu smyczkowego "Con Amabile".

 

 

JOANNA ZATHEY - WOJCIŃSKA jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem. W 2005 roku ukończyła również podyplomowe studia w zakresie kameralistyki w klasie prof. Dory Schwarzberg w Accademia di Musica w Pinerolo (Włochy). W czerwcu 2015 r. uzyskała stopień naukowy doktora sztuki. Jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych. Pracuje jako pianistka - kameralistka na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu.

 

W duecie Daria Krzysztoń i Joanna Zathey-Wojcińska grają od roku 2003. Ich ulubionym repertuarem jest klasyczna muzyka polska, zwłaszcza kompozycje Henryka Wieniawskiego, Emila Młynarskiego, Zygmunta Noskowskiego czy Fryderyka Chopina. Ciekawą propozycją koncertową duetu Krzysztoń & Zathey jest muzyka argentyńska, zwłaszcza kompozycje Alberta Ginastera a także słynne tanga  Astora Piazzolli - światowej sławy kompozytora argentynskiego.


Latająca Filharmonia Art Asante poleca :

Koncert I  - "Muzyczny wieczór w Beuenos"

Koncert II - "Klasyka polska"

Czas trwania każdego koncertu to ok. 70 min. Przerwa w trakcie programu 10-15 min.

Zainteresowanym organizatorom wysyłamy szczegóły repertuarowe koncertów. Przedział cenowy każdego z projektów to B/C

 

Polecamy także koncert Joanny Zathey z kwartetem "Con Amabile", z tangiem w roli głównej. W programie takiego koncertu m.in. "4 Pory Roku" A. Piazzoli, czy niezznany w Polsce, a bardzo piękny kwintet fortepianowy J. Bragato.