MENU

Nasi artyści

Kazzma Brass Quintet

Kazzma Brass Quintet to kwintet dęty blaszany utworzony przez studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zrodzona podczas studiów idea wspólnego muzykowania przekształciła się w stałą, ożywioną działalność koncertową. Poziom artystyczny zespołu został doceniony przez Filharmonię Narodową w Warszawie, co zaowocowało koncertem w Sali Kameralnej FN, tejże instytucji. W 2015 członkowie zespołu wzięli udział w Warsztatach Muzycznych w Mikoszewie w charakterze wykładowców. Kwintet występował na najważniejszych letnich festiwalach muzycznych Stolicy m.in. Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich, Letnich Koncertów na Grochowskiej pod patronatem Orkiestry Sinfonia Varsovia czy Letnich Wieczorach Muzycznych Dziekanka 2016. Grupa zdobyła III Nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Zarębskiego w 2016 roku a także II Nagrodę w XI Konkursie Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych w Warszawie w 2017 r.

 

Skład Quintetu Kazzma Brass: Bartłomiej Kacperski, Kamil Żarnecki – trąbki

Anna Baran - waltornia

Ewa Harasimuk - puzon

Mateusz Sejdak - tuba

Przekrój repertuarowy jest bardzo bogaty, począwszy od wszystkim doskonale znanych utworów muzyki klasycznej poprzez fragmenty oper, musicali aż po muzykę jazzową i popową. Staramy się także nawiązywać współpracę z współczesnymi kompozytorami, czego owocem są m.in. utwory Piotra Wróbla a także Wojtka Kostrzewy. Ogrom posiadanego repertuaru pozwala nam się dostosować do każdej sytuacji scenicznej, a także daje szereg nowych możliwości w dotarciu do słuchacza.

Ponadto posiadamy kilka starannie dobranych programów koncertowych dopasowanych do oczekiwań każdej publiczności. Koncert zespołu przeplatany ciekawymi zapowiedziami (sami się tym zajmujemy) trwa zwykle około 70 min.

Latająca Filharmonia Art Asante poleca poniższe projekty muzyczne:

Czas na... BRASS!

  • program koncertowy zawierający najbardziej zróżnicowany program począwszy od utworów barokowych, aż po aranżacje muzyki popowej. Podczas występu zostaje zaprezentowane całe spektrum barw instrumentów, które dzięki świetnym aranżacjom pozwalają poznać się z zupełnie innej strony. Wirtuozeria i czysta radość płynąca z instrumentów dają niepowtarzalny efekt artystyczny, który zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy. 

 

Brass na Gwiazdkę

  • specjalny projekt koncertowy w okresie Świąt Bożego Narodzenia wprowadza w magiczny klimat tego okresu. Najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i utwory świąteczne z rożnych stron świata. Synteza ta daje niepowtarzalną okazję do odczucia atmosfery ciepła i radości.

 

Trąby, rogi i puzony - takie to aerofony!   (Trąby, rogi I puzony czyli muzyka napowietrzna)

  • program edukacyjny skierowany do dzieci. Dostosowany indywidualnie do wieku słuchaczy przybliża najmłodszym instrumenty dęte blaszane poprzez ciekawie zestawione przykłady z muzyki klasycznej bądź rozrywkowej. Każdy z muzyków w ciekawy  sposób opowiada o swoim instrumencie demonstrując także jego brzmienie i walory. Koncerty te mają za zadanie umuzykalniać dzieci i młodzież w różnym wieku, zarówno w szkole jak i w przedszkolu.

 

Liczy się tylko Dixieland !       (Program Dixielandowy) w programie m.in.:

  • Back Home in Indiana, Goin'In - And Movin' On Out, My Melancholy Baby, St. Louis Blues, Sugar Blues and 12th Street Rag, Beale Street Blues, Just a Closer Walk, The Saint`s Hallelujah, That`s a Plenty, oraz wiele innych…

 

Oraz oferta specjalna

Ślub w blasku fanfar

  • oferta skierowana do przyszłych nowożeńców. Uroczysta oprawa ceremonii ślubnej zarówno w kościele jak i w Urzędzie Stanu Cywilnego. Niepowtarzalne brzmienie instrumentów dętych blaszanych wnosi blask i podniosłą atmosferę tej wyjątkowej chwili. W repertuarze znajdują się m.in. Kanon Johanna Pachelbela, Marsz Weselny Felixa Mendelssohna czy Trumpet Voluntary Jeremiasza Clarke'a. Na specjalne życzenie jesteśmy w stanie dostosować się do oczekiwań Pary Młodej i stworzyć oryginalną aranżację wybranego utworu.

 

Posłuchaj fragmentu „Dixie Bach” w wykonaniu Kazzma Brass Quintet

Przedział cenowy : C/D