MENU

Nasi artyści

Renata Pawelec - skrzypce & Maria Rutkowska - fortepian

Pomimo, iż na co dzień Renatę Pawelec i Marię Rutkowską dzieli spora odległość związana z pracą w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu i Akademii Muzycznej w Poznaniu , to duet Pawelec & Rutkowska powstał juz kilka lat temu na gruncie wspólnej pracy pedagogicznej, dzięki której obie artystki odkryły taki sam sposób rozumienia muzyki. Zaowocowało to chęcią podjęcia stałej współpracy, która do tej pory daje obu Panią ogromną satysfakcję i radość. Każdy koncert prowadzony jest samodzielnie, co zdecydowanie bardziej pozwala na jeszcze bliższy kontakt z publicznością, która przyjmuje taką formułę z wielkim entuzjazmem. Repertuar duetu Renata Pawelec & Maria Rutkowska jest bardzo różnorodny i wielotematyczny, sięga od epoki baroku, aż po muzykę współczesną XXI wieku zarówno polską jak i zagraniczną. Duet każdorazowo konsultuje i dostosowuje program do preferencji organizatora imprezy. Co najważniejsze jednak - każdy z tych projektów jest wyjątkowym przeżyciem artystycznym i spotyka się z gorącym przyjęciem ze strony publiczności.

Maria Rutkowska - absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik w 2008 roku.

 

Renata Pawelec - absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie profesora Pawła Puczka.


 

Latająca Filharmonia Art Asante rekomenduje pięć propozycji koncertowych duetu skrzypcowo-fortepianowego Pawelec & Rutkowska

I. "Koncert muzyki polskiej"

W programie m.in. utwory G. Bacewicz- Sonata da Camera oraz miniatury skrzypcowe i fortepianowe takich kompozytorów jak H. Wieniawski, F. Chopin, R. Statkowski, K. Szymanowski, I. J .Paderewski, S. Barcewicz, i inne.

 

II. "Wielcy romantycy" 

W programie: dwie sonaty romantyczne (m.in. C. Franck - Sonata A - dur, J. Brahms - Sonata I, II, III, Faure - Sonata A-dur, L .van Beethoven - wybór, R. Strauss - Sonata Es dur op.18, W. A. Mozart - wybór , C. Debussy, R. Schumann ) Miniatury skrzypcowe i fortepianowe (m.in. H. Wieniawski, C. Saint - Saens, J. Massenet, F. Chopin, P. Czajkowski )

 

III. "Koncert wiosenny"

W programie: L. van Beethoven - V Sonata „Wiosenna”, A. Vivaldi - „Wiosna”, Miniatury skrzypcowe i fortepianowe.

 

IV. Koncert kolęd połączony z muzyką baroku

W programie : Kolędy z rożnych stron swiata oraz utwory A. Vivaldiego, J. Haydna oraz J. S. Bacha

 

V. Koncert lekkiej klasyki

W programie utwory m.in. takich kompozytorów jak: A. Piazzola, G. Bizet, G. Gershwin, L. Bernstein, E. di Capua i inne.

 

Czas trwania każdego koncertu to 105 minut. Przerwa w trakcie programu 10-15 min. Zainteresowanym organizatorom wysyłamy szczegóły repertuarowe projektów. Przedział cenowy każdego z projektów to : B/C