MENU

Nasi artyści

Rita D'Arcangelo - flet & Jakub Kościuszko - gitara

Duet Rita D'Arcangelo & Jakub Kościuszko to wyjątkowe spotkanie dwojga znakomitych instrumentalistów, którzy wiedzą jak zaczarować słuchacza dźwiękami swoich instrumentów. Duet ma szeroki i bardzo zróżnicowany repertuar począwszy od baroku przez klasykę i utwory epoki romantyzmu. Rita D'Arcangelo & Jakub Kościuszko wiele uwagi poświęcają także muzyce XX i XXI wieku.

 

Rita D'Arcangelo Rita D'Arcangelo

urodziła się we włoskim Guardiagrele, w rejonie Abruzja. Grę na fecie rozpoczęła w Państwowym Konserwatorium Muzycznym w Pescarze gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia u profesora Sandro Carbone. Kolejne studia odbyła w Royal Northern College of Music w Manchesterze, w Międzynarodowej Akademii Muzycznej w Mediolanie u Raffaele Trevisani oraz w Hochschule für Musik w Mannheim ( studia orkiestrowe i dyplom z solistyki) u Jean -Michel Tanguy. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez swiatowej sławy flecistę Jamesa Galwaya jako stypendystka Marc Rich Foundation. Rita D'Arcangelo jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów. Koncertowała z wieloma prestiżowymi orkiestrami i zespołami kameralnymi na całym swiecie, a także występowała solo dając recitale w większości krajów europejskich a także w USA (Carnegie Hall) i Azji. Rita D'Arcangelo prowadzi ożywioną działalnośc pedagogiczną jako profesor State German University BTU w Cottbus, a także jako wykładowca międzynarodowych kursow mistrzowskich m.in. w japońskiej Międzynarodowej Akademii Muzycznej w Kansai. Od października 2013 roku jest pierwszą flecistką United Chamber Orchestra w Berlinie. Jej podwójna płyta "Allegro con Brio" wygrała w kategorii "muzyka instrumentalna" na Global Music Awards w USA oraz CD "A Virtuoso Journey" na flet solo dostał Złoty medal w kategorii "solowa płyta instrumentalna" i "Klasyczna" na GMA w USA.

Posłuchaj fragmentu płyty : https://www.youtube.com/watch?v=l_thsOn-Qck

 

Jakub Kościuszko

W roku 2009 ukończył z wynikiem celującym Akademię Muzyczną we Wrocławiu, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego, oraz Królewskie Konserwatorium w Hadze w klasie Maestro Zorana Dukića. W roku 2010 otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium od Maestro Oscara Ghiglii podczas kursu Accademii Chigiana w Sienie. W roku 2016 uzyskał stopień doktora w macierzystej uczelni. Występował w salch koncertowych Polski, Austrii, Niemiec, Belgii, Włoszech, Francji, Holandii i Słowacji. Współpracował z orkiestrami Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej, Łomżyńskiej oraz orkiestrą Talenty Szczecina i Camerata Nova. Jako kameralista stale współpracuje z Ritą D`Arcangelo, z którą nagrał wspólna płytę "Rita D'Arcangelo & Jakub Kościuszko".


 

Latająca Filharmonia Art Asante poleca koncerty duetu Rity D'Arcangelo & Jakuba Kościuszki

I. Koncert - Muzyka Francuska i Hiszpańska

II. Koncert - Muzyka XX wieku

III. Koncert – Muzyczny Coctail - recital

IV. Koncert - Muzyka Barokowa

Czas trwania każdego koncertu to ok. 120 minut. Przerwa w trakcie programu 10-15 min.

Zainteresowanym organizatorom wysyłamy szczegóły repertuarowe projektów.

Przedział cenowy każdego z projektów to : B/C